اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان فهرج

به مناسبت هفته جهادکشاورزی دو طرح کشاورزی در شهرستان فهرج به بهره‌برداری رسید

در هفته جهاد کشاورزی یک طرح آب و خاک و دو طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی در شهرستان فهرج با هزینه کرد اعتبار بیش از 67 میلیارد ریال که 5430 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

دو طرح به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر افتتاح و به بهره برداری رسید.

به مناسبت ایام الله دهه فجر چهار طرح کشاورزی در این شهرستان با هزینه کرد بیش از 46 میلیارد ریال که بیش از 1 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

پیش بینی می شود امسال از نخلستانهای این شهرستان 35 هزار تُن خرما بر داشت و به پنج کشور صادر می شود .

در هفته دولت چهار طرح کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد کل بیش از 47 میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

با توجه به مشاهده آفت خطرناک سوسک سرخرطومی حنایی خرما در شهرستان نرماشیر، از جابه جایی پاجوش از شهرستان های مجاور اکیدا خودداری نمایند و در صورت مشاهده هر گونه علائم مشکوک به مدیریت جهاد کشاورزی مراجعه نمایند.

در ایام ا.. دهه فجر، یک طرح آبیاری کم فشار، دو طرح گلخانه و دو واحد سردخانه در این شهرستان به بهره برداری می سد.

سطح زیر کشت گیاه دارویی حنا، در شهرستان فهرج نیم هکتار با میزان عملکرد 7 دهم تن می باشد.

جلسه ای با حضور مدیر جهاد کشاورزی، رییس مرکز بهداشت شهرستان فهرج و تعدادی از سردخانه­داران این شهرستان در خصوص رعایت نکات بهداشتی جهت بسته‌بندی و نگهداری خرما برگزار شد.

در این شهرستان تعداد ۲۵ صندوق خرد راه­اندازی شده که بیش از ۱۰۰۰ نفر از زنان روستایی این شهرستان عضو وتحت حمایت این صندوق ها می باشند.

کرمان،جلسه کارگروه کشاورزی با حضور فرماندار، معاون عمرانی فرمانداری و سایر اعضا کار گروه کشاورزی با محوریت خشکیدگی خوشه خرما و برداشت صحیح محصول و اجرای پروتکلهای بهداشتی در محل سالن فرمانداری شهرستان فهرج برگزار شد.

اجرای طرح آبیاری کم فشار به مساحت ۷۸ هکتار و هزینه کرد ۶۵۰۰ میلیون ریال در روستای امین آباد با حضور بخشدار بخش مرکزی و جمعی از مسئولان شهرستان آغاز شد.

با حضور امام جمعه شهرستان فهرج،معاونت سیاسی فرمانداری ، مدیر و جمعی از کارشناسان جهاد کشاورزی از باغ آقای سیدی صفا در روستای علی آباد سجادی که آبیاری قطره‌ای تاجی رابر روی نخلهای خود اجرا کرده، بازدید بعمل آمد .

در نمایشگاه دائمی عرضه تک محصولی خرمای شهرداری تهران، نخلداران شهرستان فهرج شرکت نمودند

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق