اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان رفسنجان

با حضور رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان، معاون بهبود توليدات دامي سازمان و ديگر مديران سازمان از مزرعه پرورش ماهيان خاوياري منطقه رضوان رفسنجان بازديد شد.

هشتاد وپنج درصد تولید آرتمیای کشور و ۱۵ درصد نیاز کشور در این مرکز تولید می شود.

در هفته جهاد کشاورزی سه طرح آب و خاک و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد بیش از 48 میلیارد ریال که بیش از 12میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

مدیر جهاد کشاورزی رفسنجان گفت: متأسفاته بر اثر سرمازدگی بامداد ۷ و ۸ و 9 فروردین‌ماه به بخشی از باغات پسته رفسنجان خسارت وارد شد و از 20 تا ۱۰۰ درصد محصول پسته امسال از بین رفت.

شرکت تعاونی زنان رفسنجان بمنظور معرفی دستاوردهای خود در 28 محصول تولیدی اقدام به برگزاری نمایشگاه از مورخ دهم اسفند لغایت بیستم اسفند در محل موزه شهرستان رفسنجان نمود .

مسئولین شرکت کننده در این مانور از فروشگاههای سموم بازدید و موارد تخلف ثبت و صورتجلسه گردید.

بر اساس شرح وظایف جدید جهاد کشاورزی، در خصوص تنظیم بازار و بازرسی و نظارت بر قیمتها، مدیریت جهاد کشاورزی رفسنجان ،گشتهای بازرسی ونظارت را فعال نموده و همه روزه به طور مدام گشت های بازرسی را در سه اکیپ جداگانه انجام می شود .

: وبینار آموزشی "نیاز سرمایی درختان پسته و راهکارهای رفع کمبود نیاز سرمایی" برگزار شد

با حضور امام جمعه شهرستان رفسنجان،کارشناس شیلات و مسئول عقیدتی جهاد به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر، مزرعه پرورش ماهی متعلق به مهدی نوروزی واقع در احمداباد رضوی مورد بازدید قرار گرفت.

در پی واگذاری مسئولیت تنظیم بازار ونظارت بر عرضه کالاهای اساسی محصولات کشاورزی به جهادکشاورزی،در شهرستان رفسنجان نیز نظارت وبازرسیها از واحدهای عرضه موادغذایی،عمده فروشی ها ومیوه فروشی ها باگشت های مشترک بازرسین جهادکشاورزی، بسیج واصناف در حال انجام است و با نزدیک شدن به ایام پایانی سال تشدید می شود.

به مناسبت ایام الله دهه فجر دوازده طرح کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد قریب 253 میلیارد ریال که قریب 56 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

دیدار نماینده مردم رفسنجان با رئیس سازمان امور عشایری کشور

به مناسبت هفته بسیج ارودی جهادی در شهرستان رفسنجان با واکسیناسیون دام ها و آموزش کشاورزان در خصوص کشاورزی برگزار شد.

با حضور مسئولین رفسنجان عملیات احداث گلخانه جدید تولید گوجه فرنگی سیاه با متراژ 5 هزار متر مربع در روستای کفائیه از توابع رفسنجان آغاز شد.

سالانه ۲۰۰ تن مغز سبز از باغ‌های پسته شهرستان رفسنجان برداشت می‌شود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق