اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان سیرجان

در راستاي بازرسي و نظارت بر بازار محصولات كشاورزي و كالاهاي اساسي، واحد بازرسي اين مديريت در سه ماهه اول سال 1401 براي 219 واحد صنفي متخلف پرونده تشكيل و تكميل نموده است.

با همكاري اداره دامپزشكي شهرستان سيرجان اين مديريت اقدام به برگزاري چهار كارگاه آموزشي در رابطه با بيماري لمپي اسكين و تب كريمه كنگو در دهستانهاي پاريز،هماشهر،گلستان و حومه نمود.

با حضور فرماندار سیرجان، مسئول دفتر نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، روسای محترم ادارات و بانک های شهرستان سیرجان، معاون برنامه ریزی سازمان، معاون توسعه بازرگانی و مدیر آب و خاک سازمان جهادکشاورزی استان کرمان، مدیر جهاد کشاورزی سیرجان و واحد صنعتی تولید فرآورده های لبنی به بهره بردرای رسید.

این طرح با اعتبار کل ۲۲۳۰۰میلیون ریال که از این مبلغ ۱۷۵۰۰ میلیون ریال اعتبار دولتی و ۴۸۰۰ میلیون ریال آورده شخصی متقاضی به منظور صرفه جویی ۵۰ درصد ی آب و افزایش ۲۰ درصد محصول پسته افتتاح و به بهره برداری رسید.

دو طرح پرواربندی گوسفند در شهرستان سیرجان به مناسبت هفته جهاد کشاورزی افتتاح شد.

این طرح با ظرفیت تولید ۴۰۰۰ تن انواع ماست و دوغ با اعتبار کل ۶۰۰۰۰ میلیون ریال که از این مبلغ ۲۰۰۰۰ میلیون ریال آن تسهیلات بانکی و ۴۰۰۰۰میلیون ریال آورده شخصی متقاضی اجرا شده است و بزودی به بهره‌برداری می‌رسد

خیراندیش در ادامه سفر یک روزه به شهرستان سیرجان با همراهی علی باقری جانشین معاون بهبود تولیدات دامی، لطفعلی زاده مدیر باغبانی سازمان جهادکشاورزی استان و مدیران سازمان از طرح های کشاورزی این شهرستان بازدید نمودند.

با توجه به مراجعه تعداد زیادی از متقاضیان احداث گلخانه به این مدیریت و در راستای ترغیب و تشویق کشاورزان به استفاده از روشهای آسانتر جهت توسعه کشاورزی و ایجاد فرصتهای شغلی برای جوانان، اداره ترویج با همکاری واحد باغبانی و گروه صنایع رباتیک الکترونیک بارمان دانش اهورا، اقدام به برگزاری دوره آموزشی با عنوان«بررسی چالشها و راهکارهای نوین در مدیریت گلخانه ها » نمود.

در هفته جهاد کشاورزی ده طرح کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد بیش از 175 میلیارد ریال که بیش از 37 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری می رسد و 43 شغل در منطقه ایجاد می شود.

با هدف افزایش کیفیت و ضریب اطمینان شبکه توزیع آفت کش های نباتی و همچنین برخورد با مراکز غیر مجاز عرضه کننده آفت کش به منظور کنترل سطح عرضه، شناسایی و توقیف آفت کش های قاچاق و تقلبی از فروشگاههای سم فروشی بازدید شد.

در سال 1400 و 1401 در این شهرستان 176000 قطعه ماهی سردابی و 86000 قطعه ماهی گرمابی رها سازی شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سیرجان گفت: در سال 1400 و 1401 در این شهرستان 176000 قطعه ماهی سردابی و 86000 قطعه ماهی گرمابی رها سازی شده است.

پرونده ها جهت ادامه روند قانونی به اداره تعزیرات حکومتی شهرستان سیرجان ارسال شده است.

در این گشت ها 1448 واحد صنفی مورد بازرسی و کنترل قرار گرفت.

در طرح نظارتی ویژه نوروز 1401 از روزهای پایانی سال گذشته تشدید بازرسی از واحدهای صنفی آغاز و گشت های مشترکی به صورت اکیپی با ادارات (صمت،تعزیرات حکومتی ،اتحادیه خبازان،و بسیج اصناف )به بازرسی مشغول بودند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق