اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان بافت

در این نماز جمعه امام جمعه شهرستان بافت از مدیر وهمکاران‌ جهاد کشاورزی شهرستان بافت تقدیر نمود وعملکرد یک ساله جهاد کشاورزی توسط مهندس الهی فر مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافت ارائه شد.

در هفته جهاد کشاورزی، در این شهرستان،دو طرح آب و خاک ، دو واحد مرغداری و یک گلخانه با هزینه کرد بیش از 64 میلیارد ریال که 7400 میلیون ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری می رسد.

دامداری 250 رأسی بز سانن واقع در سمیع آباد شهرستان بافت قراردارد که در سال 1399 با هزینه 50 میلیارد ریال که 16 میلیارد ریال آن تسهیلات می باشد، احداث شده است و پس از افتتاح این طرح 3 شغل در منطقه ایجاد شده است.

خیراندیش در ادامه سفر خود به شهرستان بافت از کشتارگاه صنعتی طیور این شهرستان بازدید نمود.

سطح زیر کشت این گلخانه 1.8 هکتار می باشد و 200هزار اصله نهال گردوی قرنطینه ای چندلر در این گلخانه نگهداری می شود.

هفتم تا نهم فروردین ماه سال جاری به ۲۵۵۰ هکتار از باغات و ۴۰۰ هکتار مزارع محصولات زراعی خسارت ۲۰ تا ۶۰ درصدی وارد شد.

این سد با اعتبار استانی بالغ بر 120 ميليارد تومان اجرا شده است و جهت ساخت این سد 350 نفر مشغول به کار شدند.

آقای دکتر افشار معاون سیاسی امنیتی فرماندار به مردمی بودن برنامه ها و محتوای آنها رعایت اصول بهداشتی و امنیتی و برجسته کردن خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکید کرد.

به مناسبت ایام الله دهه فجر هشت طرح کشاورزی و دامپروری در این شهرستان با هزینه کرد قریب به 130 میلیارد ریال که بیش از 13 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

هرساله به منظور مدیریت صحیح مصرف آب بخش کشاورزی از اول دی ماه تا اواسط اسفند ماه به مدت بیش از ۲ ماه برداشت از چاه های آب قطع و ذخیره سازی آب در سفره انجام می شود.

جلسه ساماندهی برداشت و حمل چوب شهرستان با حضور دهقان، دادستان شهرستان، فرماندهی نیروی انتظامی سرهنگ طهماسبی، رئیس اداره منابع طبیعی و رئیس اداره تعاون روستایی و تنی چند از فعالان عرصه چوب در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان تشکیل شد.

این شهرستان رتبه هفتم سطح زیرکشت گلخانه را در استان داراست.

:زمان شروع برداشت عسل در شهرستان بافت از نیمه خرداد ماه آغاز و تا تیرماه ادامه دارد.

باحضور مدیر عامل آبفای استان، فرماندار شهرستان بافت، مدیر آبفای شهرستان، رئیس دفتر نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، کارشناسان مربوطه و سرمایه گزاران و جهت از پنج پروژه جدیددام وطیور بازدید شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق