اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان شهربابک

طرح پايش شير خام در گاوداريهاي شهرستان شهربابك در حال اجرا مي باشد و علاوه بر پايش شبكه دامپزشكي ، از طرف اداره كل دامپزشكي استان نيز پايش و مراقبت شير هر سه ماه يكبار به صورت كاملا تصادفي از شير گاوداري ها انجام مي شود كه هدف از اين پايش بررسي بار ميكروبي و تقلبات و افزودني هاي شير خام توليدي است.

برداشت عسل بهاره از 23 هزار كلني زنبور عسل شهرستان شهربابك آغاز شده و تا پايان تير ماه ادامه دارد.

وزيري سرپرست مديريت جهاد كشاورزي شهرستان شهربابك گفت: كلاس آموزشي بيماري هاي مشترك انسان و دام در مركز خدمات جهاد كشاورزي رباط شهرستان شهربابك برگزار شد.

در اين ديدار وزيري سرپرست مديريت جهاد كشاورزي شهرستان شهربابك ضمن گراميداست ياد و خاطر شهداي سنگر ساز بي سنگر هفته جهاد كشاورزي را به امام جمعه محترم و ايثارگران آزادگان وخانواده محترم شهدا و جامعه كشاورزي تبريك گفت.

اين مانور باهدف كنترل و نظارت بر كالاهاي اساسي و برخورد با متخلفين و جلوگيري از گران فروشي و كم فروشي، رعايت اصول بهداشتي ، عدم درج قيمت و نظارت بر نانوايي ها انجام شد.

در این دیدار وزیری سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک ضمن گرامیداست یاد و خاطر شهدای سنگر ساز بی سنگر هفته جهاد کشاورزی را به امام جمعه محترم و ایثارگران آزادگان وخانواده محترم شهدا و جامعه کشاورزی تبریک گفت.

در پنجمین روز از هفته جهاد کشاورزی با حضور فرماندار، امام جمعه، مسئول دفتر نماینده، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی، سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک و مسئولین ادارات ترویج، فنی زیر بنایی، تولیدات دام، عشایری، دامپزشکی و نظام مهندسی شهرستان شهربابک سه طرح در حوزه های صنایع، دامپروری و فنی زیر بنایی افتتاح وبه بهره برداری رسید.

شرکت کنندگان در این مراسم با غبار روبی و عطرافشانی مزار شهداء و با قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به روح بلند شهدا، بار دیگر با آرمان های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

شرکت کنندگان در این مراسم با غبار روبی و عطرافشانی مزار شهداء و با قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به روح بلند شهدا، بار دیگر با آرمان های امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند.

به مناسبت هفته جهاد کشاورزی ودر سفر معاون بهبود تولیدات دامی و مدیر آب وخاک سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان و با حضور فرماندار و امام جمعه و جمعی از مدیران شهرستان با دو خانواده شهید جهاد کشاورزی دیدار و سه پروژه کشاورزی و دامپروری افتتاح شد.

شهرستان شهربابک جمعیت عشایری بالایی دارد و یکی از مناطق عشایری استان کرمان است و با توجه به شرایط خشکسالی که به وجود آمده زندگی برایشان سخت شده است.

با هدف جلوگيري از تخريب مراتع، افزايش بهره وري و توليد فراوده هاي خام دامي، افزايش چند قلو زايي و نگهداري دام ها در فضاي بسته، مرحله دوم طرح اصلاح نژاد دام سبك از دهه سوم ارديبهشت ماه سال جاري در شهرستان شهربابك آغاز شده است.

سرپرست مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهربابک گفت: در هفته جهاد کشاورزی سیزده طرح کشاورزی و دامپروری در شهرستان شهربابک با هزینه کرد اعتباری بیش از 80 میلیارد ریال که بیش از 29 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق