اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار شهرســتان کرمان

به منظور مقابله با تغيير كاربري غير مجاز در اراضي كشاورزي حجت آباد و حسن آباد و كهنوج از توابع بخش ماهان شهرستان كرمان اقدام به قلع و قمع و تخريب حصارهاي غير مجاز در قالب اجراي تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ كاربري اراضي كشاورزي شد.

تعداد ۱۶۰ قطعه تغییر کاربری غیرمجاز در اراضی کشاورزی واقع در روستای حسین آباد خان واقع در حاشیه و حریم شهر کرمان که به صورت حصارکشی بوده اند به مساحت حدود ۲۶۵ هزارمتر مربع در راستای اجرای تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی زراعی وباغی تخریب و به حالت اولیه برگردانده شد.

نخعی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کرمان گفت: در هفته جهاد کشاورزی چهارده طرح کشاورزی و دامپروری در شهرستان کرمان با هزینه کرد اعتبار قریب 141 میلیارد ریال که بیش از 19 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

باتوجه به دستور وتأکید استاندار در خصوص لزوم نظارت ویژه و موثر بر نانوائیهای سطح استان، گشت مشترک بازرسی و نظارت بر نانوایی‌های سطح شهر کرمان در قالب طرح ضربتی با مسئولیت فرمانداری وهمکاری اداره کل تعزیرات حکومتی، بسیج اصناف و دانشگاه علوم پزشکی کرمان آغاز شد.

مسعودی مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کرمان : پس از اجرای طرح مردمی سازی نظام پرداخت یارانه ها با مازاد تولید گوشت مرغ در استان مواجه بودیم که براساس نرخ مصوب هر کیلوگرم 520،000 ریال از تولید کنندگان (اتحادیه ،مرغداران ....) خریداری شد.

۹۹ هکتار از اراضی کشاورزی گلباف ،ده ملک وتیرکان به کشت ترخون در بخش گلباف اختصاص یافته که از اوایل اردیبهشت ماه برداشت آغاز شده و پیش‌بینی می شود از این سطح حدود ۲۴۸ تن ترخون خشک تولید و روانه بازار های داخلی و خارجی شود.

برداشت گلرنگ در سطحی بالغ بر ۱۰۰ هکتار از اراضی زراعی که به کشت این محصول اختصاص یافته بود از اوایل فروردین ماه سال جاری آغاز و تا اواخر اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

برداشت گل از مزارع گلرنگ در سطح ۶۸ هکتار از اراضی دهستان کشیت بخش گلباف آغاز شده و پیش‌بینی می شودتا اواخر فرودین ماه ادامه داشته باشد.

لازم است از خرید هر گونه نهال فاقد لیبل و شناسه و فاقد گواهی بهداشت جدا خودداری شود.

با حضور محمد خیراندیش سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان، مدیران ستادی سازمان و مدیران جهاد کشاورزی شهرستان های ارزوئیه، ریگان، رفسنجان و کرمان جلسه ستاد مبارزه با سن غلات و ملخ صحرائی برگزار شد.

از ابتدای دیماه تا کنون ۳۵ واحد به ظرفیت ۲۳۱۰۰۰ قطعه فعال شده و جوجه ریزی انجام شده است .

دو پست قرنطینه گیاهی در مناطق پاسگاه های انتظامی مرصاد و سیرچ از 15 بهمن لغایت ۱۵ فروردین ماه به مدت دو ماه فعال گردید که در این طرح 10 کارشناس و یک تکنسین شرکت دارند .

در ایام الله دهه فجر با حضورمعاون استاندار، فرماندار کرمان، بخشدار و امام جمعه ماهان، معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان، دو طرح کشاورزی دربخش ماهان شهرستان کرمان به بهره برداری رسید.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق