اوقات شــرعی
آب و هوا
آخرین اخبار اخبار سازمان

حيدر آبادي مدير جهادكشاورزي شهرستان بردسير گفت: مجموعه پرورش بوقلمون بخش نگار با احداث 8 سالن مجهز، به پرورش 30000 قطعه بوقلمون اقدام نموده كه جزء بزرگترين واحدهاي پرورش در جنوب شرق كشور قرار گرفته است .

به منظور آشنايي بيشتر كشاورزان، كارگاه آموزشي ترويجي روشهاي پيوند زني درختان ميوه با تدريس رجب قانع و با حضور 30 نفر از كشاورزان و بهره برداران راين در يكي از باغات اين شهر برگزار شد.

قارچ‌كش‌هاي آزوكسي استروبين+ تبوكونازول با نام تجاري آذيلون و تبوكونازول براي كنترل لكه برگي پسته و نماتدكش اتميك براي كنترل نماتد مولد گره درختان پسته براي اهداف نامبرده به تصويب هيات نظارت بر سموم نرسيده است و كارشناسان مجاز به توصيه آ‌ن‌ها به كشاورزان نمي‌باشند.

برداشت سيب زميني در شهرستان ارزوئيه از سطح 450 هكتار مزارع از خردادماه آغاز شده وتا اواسط تيرماه ادامه دارد.

طرح پايش شير خام در گاوداريهاي شهرستان شهربابك در حال اجرا مي باشد و علاوه بر پايش شبكه دامپزشكي ، از طرف اداره كل دامپزشكي استان نيز پايش و مراقبت شير هر سه ماه يكبار به صورت كاملا تصادفي از شير گاوداري ها انجام مي شود كه هدف از اين پايش بررسي بار ميكروبي و تقلبات و افزودني هاي شير خام توليدي است.

در راستاي بازرسي و نظارت بر بازار محصولات كشاورزي و كالاهاي اساسي، واحد بازرسي اين مديريت در سه ماهه اول سال 1401 براي 219 واحد صنفي متخلف پرونده تشكيل و تكميل نموده است.

حوزه نظام هاي بهره برداري استان كرمان عنوان رتبه برتررا نسبت به ساير استانها به خود اختصاص داد و با اهداء لوح سپاس ازمديريت تعاون روستايي استان تقدير و تشكر به عمل آمد.

در جريان بازديد خيرانديش رئيس سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان از مركز تحقيقات و آموزش كشاورزي و منابع طبيعي استان كرمان از شركت دانش بنيان بوتيا تك، طراح دستگاه تصفيه هوا و دستگاه تونل پلاسما بازديد شد.

سرانه فعاليت پژوهشي هر نفر در اين مركز ۳.۴۶ ( سه و چهل وشش صدم قريب به سه ونيم )فعاليت پژوهشي است.

۷۰ گونه گياهان دارويي با جمع آوري آب باران نازل شده بر سقف يك واحد اداري در مركز آموزش وتحقيقات كشاورزي و منابع طبيعي استان كرمان آبياري مي شود.

برداشت محصول سيب زميني در سطح 1500 هكتار از مزارع شهرستان بردسير از 15 خردادماه آغاز و هم زمان كشت مرحله دوم شروع شده و برداشت كشت دوم تا اواسط مهرماه ادامه خواهد داشت .

مسئول حوزه نمايندگي ولي فقيه درسازمان جهاد كشاورزي استان كرمان ازمجتمع گلخانه اي زرند – كرمان بازديد كرد .

طبق بازديد كارشناسي انجام شده ، خوشبختانه ويروس يا آفت خاصي در گلخانه ها مشاهده نگرديد ودر بازديد از مزارع ذرت علوفه اي ،سويا ، گلرنگ ،پياز و باغات به و سيب درختي ،اقدامات و راهنماييهاي لازم در خصوص نحوه و زمان استفاده از انواع سم و همچنين نحوه كاشت بذرهايي چون سويا به كشاورزان ارائه شد .

خريد و فروش آفت‌كش‌هاي كشاورزي وفق مقررات و ضوابطه مربوطه، در بسته بندي‌هاي بدون تغيير و داراي برچسب تصويب شده و صرفا" از طريق داروخانه‌هاي گياهپزشكي واجد پروانه و صلاحيت فني و تنها با صدور نسخه گياهپزشكي مجاز شناخته شده است.

كشت نشايي پنبه در شهرستان ارزوئيه در آخرين روز از فصل بهار با انتقال بيش از 200هزار نشاء به زمين اصلي ودر سطح 3هكتار انجام شد.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق