اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان همراه با هیات همراه از هجوم ملخ های دریایی به شهرستان ارزوئیه بازدید نمود.

  • همايش مقاومت جهادي مقدمه ظهوردر سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان برگزار شد.

  • رونق توليد در منطقه كويري شهداد با توسعه مزارع سير

  • افتتاح کانال 1600 متری در سرآسیاب 6 بخش چترود شهرستان کرمان

  • تولید در بخش کشاورزی صدقه جاریه است.

اخبار اداره

در جریان بازدید رئیس سازمان از قنات های تخریب شده از سیلاب در شعبجره زرند علی زارعی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زرند گفت: در این منطقه 12 قنات در منطقه شعبجره، 2 قنات در منطقه سربنان و 2 قنات در اطراف زرند، بین 30 تا100 % از سیلاب خسارت دیده اند.

بالغ بر 470 میلیارد ریال خسارت در اثر سیل و بارندگی های فروردین ماه به بخش مختلف کشاورزی از جمله زراعت ، باغبانی،دام و آب و خاک این شهرستان وارد شده است.

در راستای تحقق شعار سال، رونق تولید این مدیریت در بخش آب و خاک زمینه تشویق و ترغیب بهره برداران به استفاده از روش های آبیاری نوین،پوشش دار کردن خطوط انتقال آب (کانال- لوله)، احداث استخرهای ذخیره آب در منابع با دبی زیر 10 لیتر برثانیه ، مرمت و احیا قنوات که از میراث های ماندگار بخش کشاورزی می باشند و احداث سدهای ذخیره ای در مسیر رودهای فصلی اقدامات شاخصی انجام داده است.

کارگاه آموزشی روشهای پیشگیری و راههای درمان بیماریه نیوکاسل در پرندگان با هدف آموزش بهره برداران و با حضور کارشناس دامپزشکی شهرستان، دکتراسعدپور و جمعی از کشاورزان و کارشناسان جهادکشاورزی در بخش گنبکی شهرستان ریگان برگزار شد

در راستای توانمندسازی ناوگان سمپاشی حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی استان , در سال گذشته از منابع مالی که این مدیریت توانسته از سازمان حفظ نباتات کشور جذب نماید اقدام به خرید 4 دستگاه سمپاش بوم دار , توربینی و توربولاینر زراعی , 4 دستگاه سمپاش توربینی باغی و 5 دستگاه سمپاش فرغونی 100 و 200 لیتری به همراه 20 عدد لانس پیشرفته نموده است.

به دلیل افزایش تقاضا و همچنین به منظور تنظیم بازار وقیمت کالاهای اساسی شامل گوشت قرمز،گوشت مرغ، شکر و برنج این مدیریت از اوایل اسفندماه سال گذشته تا فروردین ماه سال جاری بیش از 45 تن گوشت قرمز بصورت گرم ومنجمد،10 تن گوشت مرغ، 280 تن شکر و 37 تن برنج در این شهرستان توزیع شد.

جلسه هماهنگی رونق تولید در بخش کشاورزی با مشارکت معین اقتصادی شهربابک، مجتمع مس شهربابک و معاون فرماندار در محل سازمان جهاد کشاورزی برگزار شد.

با توجه به اینکه کمتر از 10 درصد از سطح زیر کشت استان به محصولات سبزی و صیفی اختصاص یافته که بیش از 23 درصد تولید کل استان را در بر می گیرد و اهمیت ارزش اقتصادی ، افزایش درآمد و توانمند نمودن بهره برداران بخش کشاورزی و قابلیت صادراتی بودن این محصولات ، ضرورت واهمیت تولید سبزی وصیفی در بحث الگوی کاشت مطرح وساماندهی کاشت آن ضرورت می یابد

افزایش تولید محصولات گواهی شده با معرفی کارشناسان متخصص فعال در کلینیکهای گیاهپزشکی، شرکتهای فنی و مشاوره ای بعنوان مدیران کنترل کیفی، مسیر رونق تولید را هموار تر نماید.

در سال زراعی جاری پیش بینی می شود بیش از 101 درصد افزایش تولید محصول کلزا نسبت به سال گذشته باشد. به منظور توسعه الگوی کشت مناسب و کاشت گیاهان با نیاز آبی کم و درآمد بالا و هچنین خودکفایی کشور در جهت تولید روغن خوراکی مناسب،کشت کلزا در شهرستان کرمان توصیه و ترویج می شود.

طرح تلفیقی مبارزه با پسیل پسته در سطح 4200 هکتار از باغات این شهرستان در محدوده چهار مرکز جهاد کشاورزی تحت پوشش این مدیریت از سال زراعی 96-97 به مرحله اجرا گذاشته شد.

با توجه به افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی، جلسات کمیته تنظیم بازار شهرستان شهربابک با هدف جذب و عرضه اقلام مورد نیاز تشکیل و چگونگی توزیع آن مصوب گردید.

در روزهای اخیر شهرستان بافت نیز از خسارت تگرگ و سرمازدگی در امان نمانده است و خساراتی را متحمل شده است.

جهت نهایی کردن طرح شبکه مددکاری ورابطان جهاد کشاورزی شهرستان رابر ،همچنین هماهنگی جهت راه اندازی پروژه سرمایه گذاری پرورش بز سانن به منظور اشتغالزایی وافزایش تولید شیر وگوشت جلسه ای در محل مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان رابر برگزار گردید.

رابطین قرنطینه گیاهی مرصاد دو ماه به صورت مداوم و به طور شبانه روزی بر روند جابجایی نهال نظارت داشتند

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق