اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • بخش کشاورزی یکی از بخش‌هایی است که با حوزه دانش بنیان گره خورده است .

  • خیر اندیش رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان:توسعه کشت قراردادی محصولات کشاورزی در دستور کار این سازمان قرار دارد.

اخبار اداره

حیدرآبادی سرپرست مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان بردسیر گفت: در هفته جهاد کشاورزی دو طرح آب و خاک،یک طرح گلخانه ویک طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی در این شهرستان با هزینه کرد 1050 میلیارد ریال که 98 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است، به بهره برداری می رسد.

جلسه کارگروه رفع تداخلات شهرستان رابر در محل مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان با حضور اعضای کارگروه، رئیس اداره امور اراضی شهرستان، کارشناسان حقوقی و اموراراضی، رئیس و معاون اداره منابع طبیعی و رئیس اداره ثبت اسناد واملاک برگزار شد.

با هدف افزایش کیفیت و ضریب اطمینان شبکه توزیع آفت کش های نباتی و همچنین برخورد با مراکز غیر مجاز عرضه کننده آفت کش به منظور کنترل سطح عرضه، شناسایی و توقیف آفت کش های قاچاق و تقلبی از فروشگاههای سم فروشی بازدید شد.

مسعودی مدیر کل پشتیبانی امور دام استان کرمان : پس از اجرای طرح مردمی سازی نظام پرداخت یارانه ها با مازاد تولید گوشت مرغ در استان مواجه بودیم که براساس نرخ مصوب هر کیلوگرم 520،000 ریال از تولید کنندگان (اتحادیه ،مرغداران ....) خریداری شد.

سطح زیر کشت جو در استان کرمان 21594 هکتار می باشد و برداشت از نیمه دوم فروردین شروع و تا 15 تیر ماه ادامه دارد.

دامداری 250 رأسی بز سانن واقع در سمیع آباد شهرستان بافت قراردارد که در سال 1399 با هزینه 50 میلیارد ریال که 16 میلیارد ریال آن تسهیلات می باشد، احداث شده است و پس از افتتاح این طرح 3 شغل در منطقه ایجاد شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بافت گفت: در پایین دست سد بافت1440 هکتار تسطیح اراضی انجام شده است.

خیراندیش در ادامه سفر خود به شهرستان بافت از کشتارگاه صنعتی طیور این شهرستان بازدید نمود.

سطح زیر کشت این گلخانه 1.8 هکتار می باشد و 200هزار اصله نهال گردوی قرنطینه ای چندلر در این گلخانه نگهداری می شود.

در هفته جهاد کشاورزی021 الی 27 خرداد) بیست طرح آب و خاک در این شهرستان با هزینه کرد کل بیش از 269 میلیارد ریال که بیش از 164 میلیارد ریال آن از اعتبارات دولتی است به بهره برداری می رسد.

در این مراسم جه الاسلام والمسلمین قاسمی زاده مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان ضمن تسلیت ایام شهادت امام جعفرصادق(ع) و گرامیداشت یاد و خاطره شهدا با ذکر حدیث عمل خالص آن عملی است که انسان هنگام انجامش هیچگونه انتظار تشکر و فدردانی نداشته باشد، بیان کرد: در مکانی هستیم که همه دعا می کنیم کاش ما هم جای شهدا بودیم و می توانستیم مقام شهید و شهادت را درک کنیم.

خیراندیش طی سفر یکروزه به شهرستان بافت ابتدااز مرکز خدمات جهاد کشاورزی بزنجان این شهرستان بازدید نمود.

میثاق مدیران وکارکنان سازمان جهادکشاورزی استان کرمان با شهدا و سالار شهیدان مقاومت سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به مناسبت سالگرد آزاد سازی خرمشهر ودر آستانه شهادت امام جعفر صادق علیه السلام در گلزار بین المللی شهدای کرمان برگزار شد.

معاون برنامه ریزی این سازمان گفت: کلیه دامداران و مرغداران جهت بهره مندی از تسهیلات سرمایه در گردش به منظور خرید نهاده های دام و طیور در طرح کار آمد سازی نظام یارانه ای به سامانه سیتا (sita.maj.ir) مراجعه و ثبت نام نمایند.

بازرسان این مدیریت از 15 اردیبهشت ماه تا کنون 8635 کیلو گرم روغن جامد و 0.5 تن روغن مایع احتکار شده در شهرستان کشف نمودند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق