اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • وداع با سردار دلها در کرمان

  • پیام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان به مناسبت شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی

اخبار اداره

در این مراسم از سه استخر مهارت آموزی پرورش ماهی قزل آلا که هر کدام به مساحت 100 متر مربع می باشند و همچنین یک باب استخر ذخیره آب با مساحت 160 متر مربع با حجم نگهداری 5000 متر مکعب آب بازدید بعمل آمد

امروز جهان اسلام متاثر از اعتقادات تشیع است و توطئه های آمریکا با محوریت تشیع است. هدف آمریکا این است که جلو حرکت جهان را بگیرد و تا کنون نقشه های آنها نقش برآب شده است. به همین جهت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی را به شهادت رساندند و فکر می کردند می توانند با ترور این شهید والا مقام جلو حرکت تشیع را بگیرند.

پیش بینی شده بود که در 9 ماهه اول سال جاری قریب به هزارو صدوشصت و دو نفر از سربازان ارتش سپاه پاسداران و نیروی انتظامی در استان کرمان به جز جنوب استان در مباحث شیلاتی، دامپروری، باغداری و زراعت آموزش ببینند، که خوشبختانه با مساعدت نیروی نظامی و انتطامی این تعداد به سه هزارو دویست و نوزده نفر رسید.

هم اکنون و با حضور سردار فرحی فرمانده قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه ستاد کل نیروهای مسلح، مهندس طلایی معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی، مهندس ورداسبی رئیس مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی و استاندار کرمان جلسه ستاد قرارگاه مهارت آموزی کارکنان وظیفه در محل سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری کرمان در حال برگزاری است.

با توجه به فرارسیدن فصل سرد سال، لازم است باغداران، جهت کاهش خسارت آفت انجام عملیاتی مانند نظافت و پاک سازی سطح باغ از میوه های آلوده به مگس، شخم سطحی و یخاب باغ ها، زیر و رو کردن خاک در ناحیه سایه انداز درختان با بیل یا روتیواتور ، جهت نابودی شفیره آفت، با توجه به اینکه عمق شفیرگی در خاک های مختلف بین 3 تا 5 سانتی متر است، لذا عملیات باید بسیار سطحی باشد.

بررسی کارائی قارچ کش بردوفیکس اس سی 18 درصد جهت کنترل بیماری سفیدک کرکی سیب زمینی با دوز مصرف 5 در هزار در استان های اردبیل و مازندران به مدت 2 سال توسط سازمان حفظ نباتات انجام شده است

این مراسم با شکوه با تلاوت آیاتی ازقرآن ، مداحی ،قرائت میثاق نامه ، سخنرانی و بیان خاطرات ازسوی دو تن ازهمرزمان شهید همراه بود .

کارشناسان اداره کل دامپزشکی استان کرمان از مجتمع های گاوداري شهرستان شهربابک بازدید و از نزدیک در جریان فعالیتها و مشکلات موجود در این حوزه قرار گرفتند.

در ایام الله دهه فجر هفت طرح کشاورزی و آب وخاک با هزینه کرد اعتباری قریب به 26 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.

اولین جلسه کمیته روستایی عشایری ستاد دهه فجر شهرستان شهربابک با حضور اعضاء در محل مدیریت جهاد کشاورزی این شهرستان برگزار گردید

در سی چهارمین مراسم انتخاب ومعرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی شش کشاورزی نمونه کشوری از استان کرمان انتخاب شدند.

سطح زير كشت گياهان داروئي در شهرستان ارزوئیه، 12 هكتار و عملكرد نعناع فلفلي به ميزان 40 تن تر در سال جاري بوده است

به منظور آشنایی هر چه بیشتر کشاورزان و باغداران بخش شهداد با دانش روز، کارگاه آموزشی آشنایی با کاربردهای پهپاد در کشاورزی با حضور ائمه جمعه شهداد و اندوهجرد، جمعی از مسئولین و دانش آموختگان هنرستان کشاورزی در باغات و مزارع شهداد و اندوهجرد برگزار گردید.

در ایام الله دهه فجر شش دامپروری با هزینه کرد اعتباری بیش از 19 میلیارد ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد و 8 شغل در منطقه ایجاد می شود.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق