اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی سازمان با اجرای22 پروژه ملی در استان

  • طرح تشكيل زنجيره هاي توليد گوشت مرغ جهت ساماندهی و پایداری تولید، حذف واسطه گري و کاهش قيمت مرغ

  • افزایش بهره وری محصول پسته با اجرای طرح سیماب در استان کرمان

  • با سامانه 1559و عضویت در باشگاه، کشاورزان کرمان تنها نیستند

  • اصلاح نژاد دام و توليد نژادهاي نوتركيب از جمله برنامه هاي اقتصاد مقاومتي است

اخبار اداره

ارتقاء بهره وري توليد محصول پسته با طرح سيماب كه توسط اتحاديه شركتهاي تعاوني توليد روستايي استان كرمان طراحي وتدوين شده، امکان پذیر است و سيماب مخفف سيستم مرجع ،آموزش وبهره وري است .

درسه سال گذشته در استان کرمان 50 واحد مرغ گوشتي به ظرفيت 1250000 قطعه راه اندازي شده که با راه اندازي اين واحدها 9000 تن افزايش توليد گوشت سفیدرا شاهد بوده و با افزايش ظرفيت مرغ تخمگذار از 700000 قطعه به 1300000 قطعه (600000 افزايش قطعه) ظرفیت توليد تخم مرغ به ميزان 10000 تن در سال رسید .

مدیر امور اراضی استان کرمان، در بحث برخورد و پیشگیری از تغییر کاربری به ترتیب شهرستانهای کرمان، رابر، بافت، سیرجان، رفسنجان، انار، بردسیر، زرند، فعالترین شهرستانهامی باشند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: دقت کنید هر جا قرار است سرمایه گذاری انجام شود با سهل ترین روش زمین واگذار گردد و لی اگر قرار است تخلفی صورت گیردلازمست با قاطعیت برخورد گردد.

در راستای اجرای سیاست های دولت در خصوص حمایت از کشاورزان، اداره کل پشتیبانی امور دام استان مجری سیاست قیمت تضمینی ذرت دانه ای از کشاورزان شد.

به دنبال برگزاری دوره های آموزشی سازمان جهاد کشاورزی ،یک دوره آموزشی ارتباطات رسانه ای در روابط عمومی با هدف بالا بردن سطح علمي كارشناسان روابط عمومي استان و شهرستانها در این سازمان برگزار گردید.

طی آبان ماه سالجاری تعداد سیصد و بیست وشش هزار قطعه جوجه در 20 واحد پرورش مرغ گوشتی شهرستان کرمان جوجه ریزی شده که پیش‌بینی می شود بتدریج مقدار554 تن گوشت مرغ طی ماههای دی و بهمن به بازار مصرف عرضه گردد.

با توجه به اهمیت اجرای طرح تجمیع موتورپمپ ها ودر ادامه آن یکپارچه سازی اراضی، جهت ایجاد آگاهی در جامعه کشاورزی وتثبیت این نوآوری در منطقه با برگزاری دوجلسه درکشکوئیه و فردوسیه نوق و باحضور نماینده محترم استاندار، مسئول خوشه پسته استان کرمان ، تعدادی از کارشناسان ستاد وتعدادی از کشاورزان پیشرو در منطقه، برگزارشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه، درسال زراعی جاری تولید بذر هیبرید رقم سینگل کراس 706 در منطقه ارزوئیه در سطح 30 هکتار با روش آبیاری میکرو تیپ در مزرعه ای از پیمانکاران تولید بذر واقع در وکیل آباد کشت گردید.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان فهرج، پیش بینی می شود 14 هزار تن مرکبات از باغات این شهرستان در سال جاری برداشت شود که نسبت به سال گذشته 10درصد افزایش خواهد داشت و مرکبات تولیدی این شهرستان در شهرستانهای همجوار و مرکز استان سیستان و بلوچستان عرضه می شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، نماینده شهرستانهای بافت , رابر , ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی، فرماندار و جمعی از مسئولین ادارات این شهرستان از سدهای هنزاف , آدرنجان و آهوئیه بازدید و نسبت به تامین اعتبار تکمیل این سه طرح قول همکاری دادند.

مدیر کل پشتیبانی امور دام استان، در راستای حمایت از تولیدکنندگان (گاوداری ها،دامداری ها، عشایر و ...)این اداره کل اقدام به توزیع 10000 تن جو به قیمت 7500 ریال نموده است .

اين كارگاه ویژه کارشناسان و همچنین گاوداران و بهره برداران در مرکز جهاد کشاورزی نگار شهرستان بردسیر تشكيل و مدرس کارگاه در خصوص علائم، بررسی روند ایجاد، پیشگیری و درمان ناهنجاری های متابولیکی از جمله کبد چرب، اسیدوز تحت حاد و اسیدوز حاد، لنگش، کتوز، تب شیر و تنش حرارتی مباحثی را مطرح کرد.

امروزه محصولات کشاورزی در دنیا به سه دسته محصولات ارگانیک، اصلاح شده و تراریخته یا دستکاری شده ژنتیکی که به واسطه تغییرات در ژنوم گیاهان حاصل می شوند، تقسيم بندي مي شوند.

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
سرمایه گزاری 7 هزار میلیارد ریالی دولت یازدهم برای توسعه کشاورزی استان ایلام
برای مقابله با بیماری ام اس؛کارمند دامپزشکی دور اروپا را رکاب زد
برای مقابله با بیماری ام اس؛بانوی کارمند دامپزشکی دور اروپا را رکاب زد
همایش پیشگیری از سرطان ویژه بانوان شاغل وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد
خرید تضمینی گندم کشاورزان به مرز 11 میلیون تن رسید
افزایش 60 درصدی تولید دانه روغنی کلزا در کشور
3.1 میلیارد دلار؛ اعتبار مورد نیاز برای اجرای فاز دوم طرح احیای 550 هزار هکتار اراضی خوزستان و ایلام
740 هزار هکتار عملیات آبخیزداری و بیابان زدایی در کشور اجرا می شود
60 میلیون واحد دامی در کشور؛صادرات 1 درصدی تأثیری در عرضه و قیمت گوشت قرمز در بازار ندارد
پرداخت مطالبات ذرت کاران/ محصولات ارگانیک در 2500 فروشگاه تعاونی روستایی عرضه می شود
رعایت الگوی کشت رویکرد مهم وزارت جهاد کشاورزی در دولت یازدهم
اختصاص 1200 میلیارد تومان اعتبار برای توسعه مکانیزاسیون کشاورزی
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق