اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • برگزاری مراسم میلاد امام هادی ع در محوطه سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان

  • ديدار مديران سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان با نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمان

اخبار اداره

برداشت مرحله اول ازاوایل خرداد شروع و اواخر تیرماه پایان یافته و مرحله دوم نیز از اوائل مرداد آغاز و تا اواخر مهر ادامه می یابد.

مقرر است پاویون جهاد کشاورزی جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه کشاورزی و غذائی استانبول به مساحت 50 متر مربع در بازه زمانی 10 الی 13 شهریور ماه سال جاری با مجوز رسمی سازمان توسعه تجارت ایران در شهر استانبول ترکیه برپا شود.

به منظور اشتغال ودرآمدزایی زنان روستایی وگسترش کشت وکار گیاهان دارویی آموزش زنجیره ای زنان روستایی در سال 1400 در این شهرستان آغاز شده وتاکنون این کلاسها در چهار آبادی پر جمعیت توسط کارشناسان جهاد کشاورزی با همکاری ناحیه محترم سپاه شهرستان صورت گرفته که با استقبال بانوان روستایی مواجه شده است.

در شهرستان بردسیر درحال حاضر 12000 متر مربع گلخانه فعال داریم که محصولاتی از قبیل توت فرنگی و گل رز شاخه بریده و پرورش قارچ در آنها کشت می شود .

بمنظور بررسی مسائل و مشکلات مناطق سیل زده بخش راین، بازدیدی از قنوات و اراضی خسارت دیده از سیل در بخش راین کرمان صورت پذیرفت.

در شهرستان کرمان 30 هکتار سطح زیر کشت گلخانه­ ها است که 12هزار متر مربع از گلخانه­های این شهرستان هیدروپونیک هستند.

تا پایان خرداد1400 قریب به 80 کلاس آموزشی به صورت وبینار در زمینه های مختلف زراعی، باغی، دامی وترویجی برای کارشناسان برگزار شده است که تمامی کارشناسان این مدیریت در 90درصد وبینارهای آموزشی شرکت کرده و از مطالب آموزنده آنها استفاده نموده اند.

ایجاد شهرک گلخانه ای جدید و ترغیب کشاورزان جهت احداث گلخانه از برنامه های توسعه این مدیریت است.

پدیده افزایش دما در این شهرستان بر فعالیت زنبورستان ها تأثیر منفی گذاشته و زمانی که دمای داخل کندو زیاد شود، فعالیت زنبورها مختل می شود، بنابراین زنبورداران باید تدابیر لازم را در نظر داشته باشند.

سطح زیر کشت گلخانه های شهرستان 20 هکتار میباشد ورتبه شهرستان در استان (بجز منطقه جنوب) از نظر کشت هیدروپونیک سوم است.

میانگین تولید عسل، در شهرستان بردسیر برای هرکندو بطور میانگین 5تا 7 کیلوگرم درسال می باشد .

با توجه به اعلام کارگروه سوخت استان در خصوص عدم تمدید مهلت سه ماهه دریافت سوخت تراکتورهای فاقد پلاک، مالکان تراکتورهای فاقد پلاک در شهرستان ها جهت هماهنگی بازدید پلیس راهور به مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ها مراجعه نمایند.

در راستای اجرای برنامه تولید محصول گواهی شده سالم و استاندارد ازسوی معاون بهبود تولیدات گیاهی این سازمان، پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در سطح 50 هکتار محصول سیب زمینی به آقای امین دولت زاده از کشاورزان پیشرو شهرستان ارزوئیه اهدا شد.

اتحادیه عشایری شمال استان کرمان قراردادی با کارخانه خوراک دام منعقد نموده که طی این قرارداد تولید 3000 تن خوراک دام بصورت بسته بندی جهت عرضه به عشایر در اختیار شرکتهای تعاونی شمال استان قرار می گیرد.

مراسم معارفه مدیر جدید مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان ارزوئیه و تودیع مدیر سابق ،با حضور منظری فرماندار شهرستان،مهندس پورخاتون معاون بهبود تولیدات گیاهی، مسئول بازرسی سازمان جهاد کشاورزی استان ،امام جمعه شهرستان ،مسئولین ادارات شهرستان وکارکنان مدیریت جهاد کشاورزی ارزوئیه برگزارشد .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق