اوقات شــرعی
آب و هوا
اخبار مهم
  • در برنامه ریزی ها استفاده بهینه از آب وخاک به ازای هر متر مکعب مصرف اب بایستی در نظر گرفته شود

  • نشست هم اندیشی مدیران و روساي ادارات تابعه سازمان جهاد كشاورزي استان كرمان با استاندار، در اولین روز از هفته جهاد كشاورزي در محل سالن پیامبر اعظم استانداري برگزار شد .

اخبار اداره

خشکسالی، سیلاب و نوسانات دمایی در دو ماه آخر سال گذشته و ابتدا سال جاری عامل خسارت وارده به باغات پسته شهرستان زرند می باشد.

خشکسالی، سیلاب، نوسانات دمایی و گرمایی زودرس بهاره و عدم تامین نیاز سرمایی 690 میلیارد تومان خسارت به باغات پسته شهرستان رفسنجان و 12 میلیارد تومان خسارت به محصولات سردسیری این شهرستان در اثر تگرگ و توفان وارد نموده است.

در چهارمین روز از هفته جهاد کشاورزی مدیر، معاونین و جمعی از روسای ادارات واحدها و بخشهای تابعه شهرستان کرمان در محل دفتر فرمانداری کرمان با فرماندار کرمان دیدار کردند.

خون شهیدان، باعث بقا و ماندگاری نظام اسلامی شده و همه ما مدیون خون شهدا هستیم و باید همواره در مسیر اهداف شهدا حرکت کرد و به دنبال تحقق اهدافی بود که این عزیزان برای آن به شهادت رسیده‌اند .

گروه دوچرخه سواری اين سازمان به منظور ترویج فرهنگ دوچرخه سواری وبا شعار وحدت وهمدلي و به مناسبت هفته جهاد کشاورزی و گرامیداشت عید بزرگ فطر ،در سومین روز از هفته جهاد کشاورزی، مسیر کرمان تا محی آباد را رکاب زدند.

كاشت پنبه در شهرستان ارزوئيه ازاواسط اردیبهشت آغاز وتا اواخر خردادماه ادامه دارد.

نخلستانهای شرق استان کرمان چند سال با آفت زنجره خرما درگیر بودند و سال گذشته مبارزه با آن صورت گرفت و در سال جاری هم برای جلوگیری از شیوع آفت مبارزه در سطح 1100 هکتار در شهرستان نرماشیر انجام شد.

با هدف توانمند سازي و تقويت مهارت هاي ترويجي به بهره برداران و توليد كنندگان بخش كشاورزي از طريق سامانه يادگيري الكترونيكي دوره آموزشي مجازي سربازان سازندگي با عنوان مديريت منابع آب كشاورزي برگزار شد

در هفته جهاد كشاورزي كه از 21 خرداد ماه شروع شده 68 طرح با ايجاد 1578 فرصت شغلي در شهرستانهای استان افتتاح و به بهره­برداری مي رسند كه اين طرح ها در قالب بخشهاي دامپروري، آب و خاک، امور دام، كشاورزي، شیلات و صنایع تبدیلی و تکمیلی مي باشند.

در دومین روز از هفته جهاد کشاورزی نماینده معظم ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان از سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان بازدید نمودند

با توجه به تخصیص تسهیلات ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری در مناطق روستایی و عشایری و کمتر توسعه یافته با سود6 درصد وبرگزاری جلسات و کمیسیونهای مختلف به منظور جذب اعتبار و تخصیص به بهره برداران متاسفانه شاهد هستیم که بدلیل سختگیری های بانکهای عامل بسیاری از بهره برداران نتوانستند از این اعتبارات استفاده کنند که خود میتواند عوامل متعددی در عدم تولید و اشتغال را بدنبال داشته باشد.

جلسه برنامه ریزی کشت ذرت در شهرستان ارزوئیه با حضور معاون زراعت ومسئول ذرت وگیاهان علوفه ای استان، نماینده فرماندار، فرماندهی نیروی انتظامی، عاملین توزیع بذروکود در شهرستان، رییس خانه کشاورز، مسئولین فنی فروشگاههای سم وکود، مسئولین مراکزوکارشناسان حوزه تولیدات گیاهی شهرستان در دفتر مدیریت برگزار گردید.

در هفته جهاد كشاورزي (21 الی 27 خرداد) 9 پروژه آب و خاك و كشاورزي در شهرستان رفسنجان افتتاح و به بهره برداری مي رسد .

آخرین اخبــار سایت های مرتبط
واکسن HPV عارضه ندارد
شعار روز جهانی و اسامی هفته ملی بدون دخانیات اعلام شد/ قلیان سمی برای سلامت خانواده
هنگام افطار نوشیدنی گرم بنوشید
رعایت توصیه‌های طب ایرانی در ماه رمضان، از سختی‌های ظاهری روزه‌داری می‌کاهد
تلاش برای دسترسی آحاد جامعه به پوشش همگانی سلامت
در رده بندی شیوع سرطان ها، تومور مغزی هشتمین سرطان شایع در بزرگسالان است/ در کودکان بعد از سرطان خون، شايع ترين سرطان، تومور مغزي است
شیر و لبنیات؛ منبع تامین کلسیم و فسفر مورد نیاز بدن است/ در صورت فقر کلسیم در بدن، احتمال ابتلا به پوکی استخوان بسیار زیاد است
درمصرف شيرني و آجيل اعتدال را رعايت كنيد/ مراقب تغییر رفتارهای تغذیه ای در میهمانی ها و سفرهای نوروز باشید
کمردردتان را جدی بگیرید/درد ناحيه كمر نشانه ای از بیماری تنگي كانال نخاع
کاهش وزن ناگهانی کبد چرب را تشدید می‌کند
گزارش تصویری
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان محفوظ است
طراحی و پشتیبانی : نگارندگان تفکر خلاق